Guiding Mate, çok kısa anlatımla bir yönlendirme ve bilgilendirme sistemi. Trafikte sık kullanılan navigasyon sistemlerinin aksine herhangi bir uydu bağlantısına ihtiyaç duymadığından kapalı mekanlarda da kullanılabilir. Üstelik sapma oranı uydu navigasyon sistemlerine göre çok daha azdır.

Bluetooth 4.0 kanalıyla çalışan Guiding Mate,uygulamanın indirilmesinin ardından internet bağlantısına da ihtiyaç duymaz. Düşük enerji ihtiyacı sayesinde bataryanızı da oldukça hesaplı şekilde kullanır.

 

Ne Yapar?

Guiding Mate kullanıcıyı istediği noktaya yönlendirirken çevreden sürekli olarak geri bildirim de alabilir. İhtiyaca göre şekillendirilebilen sistemle kullanıcılara dilediğiniz mesajı, istediğiniz anda iletebilmeniz mümkündür. Sistem, işletmenizin ilgi alanından bağımsız olarak her tür sektörde kullanılabilir.

Kullanım alanlarına ilişkin çeşitli örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Alışveriş Merkezleri

Büyük bir alışveriş merkezi içerisindeki bir mağazaya veya bir mağaza içerisindeki reyona müşteriler tarafından kısa sürede ulaşılabilmesi bu teknolojinin kullanımıyla kolaylıkla sağlanabilir. Kurulu ağ yardımıyla kapalı mekanda adeta bir navigasyon cihazı gibi çalışacak olan uygulama kişiyi istediği noktaya hızla yönlendirebilir. AVM bünyesindeki dükkanlara giren müşterilerin kim olduğu bilgisi de aynı anda dükkan yönetimine iletilebilir. Bunun yanında bir müşteri sadakat sistemi de hayata geçirilerek kapsamlı bir kayıt tutulabilir.

Hastane ve Kurumlar

Bir hizmet almak için gittiğiniz kurum veya kuruluşta ulaşmak istediğiniz birime yardım almadan hızla gidebilirsiniz. Randevularınız hakkındaki güncellemeler otomatik olarak cebinize gelirken, görüşme yapacağınız kişi ya da size uygulanacak işlemlerle ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Bunun yanında bir randevu veya muayene öncesi yapmanız gereken hazırlıklar ve hazırda bulundurmanız gereken evraklar hakkında da bilgilendirilirsiniz.

Müze ve Galeriler

Dünyadaki belli başlı bütün müzeler elektronik etiket teknolojisini kullanarak ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyorlar. Sergilenen objeler hakkında aktarılmak istenen tüm bilgiler metinler yanında sesli olarak da iletilebiliyor. Böylece ayrı bir sesli anlatım cihazına da ihtiyaç duyulmuyor. Bunun yanında verilen bilgiler çeşitli resimler, fotoğraflar ve videolarla da desteklenerek ziyaretçi için çok daha cazip ve bilgilendirici hale geliyorlar.

Büyük Otopark Alanları

Günümüzde alışveriş merkezi, stadyumlar, konser alanları gibi insanların yoğun şekilde bir arada bulundukları yerlerde arabalar için de geniş park bölgeleri ayrılıyor. Mobil teknolojilerden faydalanarak park ettiğiniz noktayı artık telefonunuzdan tek klikle işaretleyebilir ve dönüşünüzde yine telefonunuzun yönlendirmeleriyle arabınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Ziyaretçiler telefonları üzerinden otoparkın o anki durumunu görebilir ve aramadan boş yerleri bulabilirler.

Havaalanı ve Garlar

Terminale girişinizle birlikte otobüs, tren ya da uçuşunuz hakkındaki tüm bilgiler ile birlikte bilet durumunu anlık olarak alabilirsiniz. Bunun yanında kapı değişikliği gibi önemli güncellemelerden de hemen haberdar olursunuz. Peronunuzu bulma konusunda da sistem size yardımcı olacaktır.

Konser Salonları ve Stadyumlar

Konsere ilişkin bilet durumunu anlık olarak öğrenebilir ve satın almak üzere ilgili sayfaya otomatik olarak ulaşabilirsiniz. Stadyumlarda satın almış olduğunuz koltuğu zaman kaybetmeden bulabilmenin yanında, takımınızın golünü tekrar izleyebilir; golü atan futbolcunun formasının aynısını gol sevinciyle birlikte hemen satın alabilirsiniz.Konserlerde çalınmakta olan eserler ve bestecileri hakkındaki bilgileri de sözleriyle birlikte aynı anda takip edebilirsiniz. Ayrı bir program kitapçığı taşımak zorunda da kalmazsınız.

Okul ve Kütüphaneler

Aradığınız kitap hakkındaki ayrıntılara ulaşabilirken ödünç verilip verilmediği ve ne zaman kütüphaneye döneceği bilgisi de telefonunuza ulaşır. Bununla birlikte kitabın kütüphanedeki yerini de alacağınız yönlendirmelerle kolaylıkla bulabilirsiniz.Sınıflardaki kullanımındaysa yoklamalar bu sistem üzerinden alınabilirken, küçük değerlendirme testleri de anlık olarak verilebilir.

Sıcak Noktalar

Alışveriş merkezi, mağaza veya herhangi bir bina içerisinde en çok ziyaretçi çeken ya da yığılmaların yaşandığı “sıcak noktalar” bilgisayarınızda anlık olarak görüntülenir ve bu bilgiler, ileri analizler için veri bankasında saklanır.

Şehir Avucumda

Uygulama ekrana şehrin bir haritasını getirir. Aynı bir navigasyon programı gibi çeşitli turistik noktalar harita üzerinde görülürler. Her tip turizm noktası farklı renklerle belirtilmiştir. Örneğin müzeler, camiler, çarşılar, tarihi yapılar, yiyecek ve içecek noktaları gibi mevut farklı gruplar birbirlerinden farklı renklerle sunulur.Uygulama, standart bir navigasyon programından farklı olarak gidilmek istenilen nokta hakkında çok daha detaylı bilgi sunar.

Şehir Avucumda

Gitmek istediğimiz turistik mekana vardığımızda uygulama otomatik olarak o noktaya ait sayfayı ekrana getirir. Ekrana gelen sayfada turistik mekana ilişkin bir çok bilgi düzenlenmiştir. Mekanın bir fotoğraf galerisinin yanısıra o yapıyla ilgili güncel ve tarihi bilgiler metin olarak ekrana yansır. İstenirse bu metni sesli olarak dinlemek de mümkündür. Bunları yanında bir tanıtım videosu da mevcuttur.Turistik mekanla ilgili alınan bilgi yanında yakındaki diğer turistik mekanlar ve restoran, eczane, hastane, ptt, market, vs gibi önemli nokta bilgileri de uygulama içinde sunulabilir.

Bugün Bizi Arayın

Guiding Mate, Android ve IOS işletim sistemleriyle uyumludur. Projelerinizle entegre çalışabilir ve Apple AppStore ile Android PlayStore’a yüklenebilir. Guiding Mate ile tanışmak ve projelerinizde kullanmak üzere lütfen bize ulaşın.